Dňa 14.11. 2024 usporiadal Slovenský šachový zväz spolu s Obecným úradom Žihárec a Obecným šachovým klubom Žihárec Školské majstrovstvá jednotlivcov okresu Šaľa v zrýchlenom šachu.
Našu školu na turnaji reprezentovali 14 žiaci, z toho 13 chlapcov a jedno dievča.
Žiaci boli veľmi úspešní a obsadili nasledujúce miesta:
Kategória chlapci stredné školy:
1. miesto: Peter Illéš z II.A
2. miesto: Oliver Tóth z I.E
3. miesto: Alex Gálik z II.A
Kategória dievčatá stredné školy:
1. miesto: Kristína Sýkorová z III.CHP
Víťazi postupujú na krajské kolo súťaže, ktoré sa bude konať koncom roka v Nitre.
Všetkým srdečne blahoželáme.
Akciu organizačne zabezpečila Ing. Miriam Humeová.