Pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc sa 4. 11. 2022 na našej škole uskutočnil Literárno-jazykový kvíz s orientáciou na čitateľskú gramotnosť. Cieľom kvízu bolo vedieť vyhľadať a spracovať informácie na základe literárneho čítania s porozumením a orientáciou v školskom knižničnom fonde. Prvá úloha spočívala v hľadaní informácií v školskom knižničnom fonde. Druhou úlohou bolo vytvorenie básne na tému Školská knižnica/Kniha. Poslednou úlohou bolo vytvorenie plagátu (pútača), ktorého cieľom je nalákať do knižníc čo najviac mladých ľudí.
Všetci študenti boli veľmi šikovní a súťaživí, avšak umiestniť sa mohli len prví traja. Víťazom srdečne blahoželáme.
1.miesto Leonard Levický (III. E)
2. miesto Adam Kišš (III. CHP)
3. miesto Daniel Nguyen (III. MES
Súťaž prebiehala pod vedením Mgr. A. Bajnerovej a Mgr. A. Štepkovej